 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C2A101JA01D)
Murata Electronics GRM1885C2A101JA01D
PartNo:
GRM1885C2A101JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 93371
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 100pF 100volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:1.2 pF
Voltage Rating DC:50 V