 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188C80G105MA01D)
Murata Electronics GRM188C80G105MA01D
PartNo:
GRM188C80G105MA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 63799
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 4Volts 20%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V