 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188F51A475ZE20D)
Murata Electronics GRM188F51A475ZE20D
PartNo:
GRM188F51A475ZE20D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 115280
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 4.7uF 10volts Y5V +80-20%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:100 V