 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188F51E104ZA01D)
Murata Electronics GRM188F51E104ZA01D
PartNo:
GRM188F51E104ZA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 144245
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 25volts Y5V +80-20%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V