 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R60G226MEA0D)
Murata Electronics GRM188R60G226MEA0D
PartNo:
GRM188R60G226MEA0D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 63800
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 22uF 4volts X5R +/-20%
RoHS:Details
Capacitance:27 pF
Voltage Rating DC:50 V