 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R60J105KA01D)
Murata Electronics GRM188R60J105KA01D
PartNo:
GRM188R60J105KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 72182
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V