 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R60J475KE19D)
Murata Electronics GRM188R60J475KE19D
PartNo:
GRM188R60J475KE19D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 316505
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 4.7uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:3300 pF
Voltage Rating DC:250 V