 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R60J475ME19D)
Murata Electronics GRM188R60J475ME19D
PartNo:
GRM188R60J475ME19D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 106986
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF 6.3Volts 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:100 V