 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R61A105KA61D)
Murata Electronics GRM188R61A105KA61D
PartNo:
GRM188R61A105KA61D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 239927
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V