 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R61A225KE34D)
Murata Electronics GRM188R61A225KE34D
PartNo:
GRM188R61A225KE34D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 525783
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2.2uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:100 V