 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R61A335KE15D)
Murata Electronics GRM188R61A335KE15D
PartNo:
GRM188R61A335KE15D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 78679
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 3.3uF 10Volts X5R 10%
Product Information:
RoHS:In Transition
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V