 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R61C105KA93D)
Murata Electronics GRM188R61C105KA93D
PartNo:
GRM188R61C105KA93D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 95822
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 16volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:10 V