 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R61C225KE15D)
Murata Electronics GRM188R61C225KE15D
PartNo:
GRM188R61C225KE15D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 398122
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2.2uF 16volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:4 V