 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R61E105KA12D)
Murata Electronics GRM188R61E105KA12D
PartNo:
GRM188R61E105KA12D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 607064
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 25volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.68 uF
Voltage Rating DC:4 V