 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71C105KA12D)
Murata Electronics GRM188R71C105KA12D
PartNo:
GRM188R71C105KA12D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 114876
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V