 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71C224KA01D)
Murata Electronics GRM188R71C224KA01D
PartNo:
GRM188R71C224KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 78817
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.22uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:1 kV