 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71C333KA01D)
Murata Electronics GRM188R71C333KA01D
PartNo:
GRM188R71C333KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 54222
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.033uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V