 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71C474KA88D)
Murata Electronics GRM188R71C474KA88D
PartNo:
GRM188R71C474KA88D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 98151
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.47uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 pF
Voltage Rating DC:25 V