 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71E104JA01D)
Murata Electronics GRM188R71E104JA01D
PartNo:
GRM188R71E104JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 60786
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 25volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V