 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71E224KA88D)
Murata Electronics GRM188R71E224KA88D
PartNo:
GRM188R71E224KA88D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 80762
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.22uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:16 V