 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71E474KA12D)
Murata Electronics GRM188R71E474KA12D
PartNo:
GRM188R71E474KA12D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 195199
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.47uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V