 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71H103JA01D)
Murata Electronics GRM188R71H103JA01D
PartNo:
GRM188R71H103JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 246243
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.01uF 50volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V