 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71H103KA01J)
Murata Electronics GRM188R71H103KA01J
PartNo:
GRM188R71H103KA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 237497
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.01uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V