 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71H104KA93D)
Murata Electronics GRM188R71H104KA93D
PartNo:
GRM188R71H104KA93D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 869833
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.047 uF
Voltage Rating DC:100 V