 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71H104KA93J)
Murata Electronics GRM188R71H104KA93J
PartNo:
GRM188R71H104KA93J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 196802
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V