 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71H333KA61D)
Murata Electronics GRM188R71H333KA61D
PartNo:
GRM188R71H333KA61D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 71532
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.033uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:25 V