 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R71H473KA61D)
Murata Electronics GRM188R71H473KA61D
PartNo:
GRM188R71H473KA61D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 82523
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.047uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.015 uF
Voltage Rating DC:50 V