 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R72A102KA01D)
Murata Electronics GRM188R72A102KA01D
PartNo:
GRM188R72A102KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 58052
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1000pF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:30 pF
Voltage Rating DC:50 V