 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM188R72A104KA35D)
Murata Electronics GRM188R72A104KA35D
PartNo:
GRM188R72A104KA35D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 394405
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V