 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM2165C1H101JA01D)
Murata Electronics GRM2165C1H101JA01D
PartNo:
GRM2165C1H101JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 158062
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 100pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V