 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM2165C1H102FA01D)
Murata Electronics GRM2165C1H102FA01D
PartNo:
GRM2165C1H102FA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 61977
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1000pF 50volts C0G 1%
RoHS:Details
Capacitance:0.33 uF
Voltage Rating DC:500 V