 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM2165C1H222JA01D)
Murata Electronics GRM2165C1H222JA01D
PartNo:
GRM2165C1H222JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 105940
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 2200pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:6.3 V