 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM216R71H103KA01D)
Murata Electronics GRM216R71H103KA01D
PartNo:
GRM216R71H103KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 227443
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.01uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:25 V