 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM216R71H222KA01D)
Murata Electronics GRM216R71H222KA01D
PartNo:
GRM216R71H222KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 151065
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 2200pF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V