 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM2195C1H103JA01D)
Murata Electronics GRM2195C1H103JA01D
PartNo:
GRM2195C1H103JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 143989
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.01uF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:25 V