 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM219F51H104ZA01D)
Murata Electronics GRM219F51H104ZA01D
PartNo:
GRM219F51H104ZA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 124663
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 50volts Y5V +80-20%
RoHS:Details
Capacitance:10 pF
Voltage Rating DC:10 V