 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM219R71C104KA01D)
Murata Electronics GRM219R71C104KA01D
PartNo:
GRM219R71C104KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 96538
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4700 pF
Voltage Rating DC:25 V