 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BF51C106ZE15L)
Murata Electronics GRM21BF51C106ZE15L
PartNo:
GRM21BF51C106ZE15L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 184955
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 16volts Y5V +80-20%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:25 V