 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR60J106KE19L)
Murata Electronics GRM21BR60J106KE19L
PartNo:
GRM21BR60J106KE19L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 133932
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:100 V