 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR60J106ME19L)
Murata Electronics GRM21BR60J106ME19L
PartNo:
GRM21BR60J106ME19L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 196665
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V