 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR61A106KE19L)
Murata Electronics GRM21BR61A106KE19L
PartNo:
GRM21BR61A106KE19L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 446559
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1500 pF
Voltage Rating DC:250 V