 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR61C106KE15L)
Murata Electronics GRM21BR61C106KE15L
PartNo:
GRM21BR61C106KE15L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 721697
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 16volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.068 uF
Voltage Rating DC:450 V