 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR61E106KA73L)
Murata Electronics GRM21BR61E106KA73L
PartNo:
GRM21BR61E106KA73L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 677776
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 X5R 25V 10uF
RoHS:Details
Capacitance:0.068 uF
Voltage Rating DC:250 V