 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR61E475KA12L)
Murata Electronics GRM21BR61E475KA12L
PartNo:
GRM21BR61E475KA12L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 142490
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 4.7uF 25volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V