 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR70J106KE76L)
Murata Electronics GRM21BR70J106KE76L
PartNo:
GRM21BR70J106KE76L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 79491
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V