 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR71A225KA01L)
Murata Electronics GRM21BR71A225KA01L
PartNo:
GRM21BR71A225KA01L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 65756
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 2.2uF 10volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:100 V