 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR71C105KA01L)
Murata Electronics GRM21BR71C105KA01L
PartNo:
GRM21BR71C105KA01L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 172162
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V