 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR71C475KA73L)
Murata Electronics GRM21BR71C475KA73L
PartNo:
GRM21BR71C475KA73L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 145001
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 4.7uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:25 V