 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR71E104KA01L)
Murata Electronics GRM21BR71E104KA01L
PartNo:
GRM21BR71E104KA01L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 180972
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:16 V