 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR71H105KA12L)
Murata Electronics GRM21BR71H105KA12L
PartNo:
GRM21BR71H105KA12L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 441425
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.0UF 50V 10% 0805
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:4 V